Skip to content

System Management

Кому потрібна сертифікація ISO 27001

Усі компанії, які тією чи іншою мірою проявляють себе на економічному ринку, використовують для ведення бізнесу електронні системи для зберігання та обробки інформації. Захист цих систем може бути на різному рівні, тому розроблено міжнародний стандарт ISO 27001, якого слід дотримуватися. У цьому разі безпека даних буде максимальною і підтверджує відповідність систем стандарту certificate iso 27001.

навчання iso 22301

Стандарт ISO 27001 – що це

ISO 27001 – документ, розроблений двома міжнародними організаціями: зі стандартизації та електротехнічною комісією. Необхідність цього документа виникла у зв’язку з тим, що у світі періодично здійснюються хакерські атаки на дані банків та інших компаній, інформація яких становить інтерес.

Рівень кіберзлочинності зростає, і система будь-якої організації може піддатися небажаному впровадженню ззовні. Тому найкращі фахівці у сфері IT розробили комплекс заходів, дотримуючись яких, знижуються ризики злому даних. У документі ISO 27001 вказані конкретні вимоги, що висуваються до системи менеджменту інформаційної безпеки. 

Що входить до стандарту ISO 27001

Менеджмент інформаційної безпеки має бути спрямований на те, щоб усі дані, якими оперує організація, були захищені. До ISO 27001 входять описи найкращих систем безпеки у світі. Фактично, це готова модель для будь-якої компанії, щоб розробити та впровадити власну систему, орієнтуючись на найкращі світові зразки.

У стандарті зазначено три принципи, яких мають дотримуватися в обов’язковому порядку.

  1. Конфіденційність даних. Це означає, що до інформації, яка зберігається в компанії, має бути доступ лише у певного кола людей. В іншому разі даними можуть заволодіти злочинці.
  2. Цілісність. Система має бути продумана так, щоб випадкове натискання якоїсь клавіші під час введення або обробки даних не стерло інформацію. Вона має бути такою, що не пошкоджується і не стирається.
  3. Доступність. База даних завжди має бути в доступі для тих, хто його має (власні працівники, клієнти).

Дотримання цих принципів захистить інформаційні активи та дасть змогу ними комфортно користуватися.

Для чого потрібна сертифікація систем інформаційної безпеки

Стандарт ISO 27001 може залишатися просто документом для орієнтиру, але все частіше компанії проводять сертифікацію на його основі. Це дає наступне:

  • зростає довіра з боку клієнтів і партнерів;
  • поліпшується імідж компанії;
  • підвищується конкурентоспроможність;
  • з’являється можливість отримання більш масштабних замовлень;
  • більше шансів на виграш тендерів;
  • може зрости вартість акцій компанії.

Усередині самої організації також ідуть поліпшення, оскільки підвищується стабільність, не потрібно витрачати кошти на неефективні методи захисту. Особливо сертифікація систем інформаційної безпеки потрібна тим компаніям, які працюють на міжнародному ринку або збираються туди вийти.

ISO 27001 як отримати

Щоб отримати certificate iso 27001, потрібно звернутися до організації, що має відповідну міжнародну акредитацію. В Україні такою є System Management, що надає сертифікаційні послуги вже понад 10 років.  

Перший крок для отримання сертифіката – заява про своє бажання. Після цього надаються документи, які будуть потрібні фахівцеві для проведення попереднього аудиту. Коли документи буде проаналізовано, видаються пропозиції щодо організації системи інформаційної безпеки.

Потім фахівець виїжджає на місце, перевіряє систему і формує звіт із зазначенням коригувальних дій, якщо вони необхідні. У підсумку відбувається видача сертифіката ISO 27001. Знаючи ISO 27001 як отримати, залишається тільки зважитися виконати перший крок.