Skip to content

System Management

На якій моделі побудований стандарт ISO 27001

послуги сертифікації iso 27001

ISO – це міжнародна організація, що займається питаннями стандартизації. Одне з важливих питань, яке розглядалося протягом багатьох років, пов’язане з інформаційною безпекою компаній. Першими звернули на нього увагу у Великій Британії ще у 1992 року і ухвалили у себе в країні Кодекс управління інформаційною безпекою. Він ліг в основу стандарту ISO 27001, що з’явився 2005 року. Розглянемо, на якій моделі він побудований і що таке сертифікат ІСО 27001.

Що являє собою стандарт ISO 27001

Будь-який документ, що описує стандарт, це звіт певних вимог до чогось, які мають виконуватися. Фактично, це орієнтир для організацій. Стандарт ISO 27001 присвячений системі, що гарантує безпеку інформації.

Необхідність такої системи ніхто не заперечує, тому що у світі постійно відбуваються кібератаки, зламуються бази даних навіть великих компаній, які можуть собі дозволити ставити хороший захист.

Злом системи може завдати великої шкоди, якщо не самій організації, то її клієнтам. Тому питання безпеки інформації, що зберігається, було піднято на міжнародному рівні і розроблено відповідний документ – стандарт ISO 27001.  

Яку використано модель

стандарт iso 27001 iecПід час розроблення стандарту використовували модель CIA, яку також називають тріадою інформаційної безпеки. У ній виділено три основні сфери, пов’язані з інформаційними системами:

  • Confidentiality – конфіденційність;
  • Integrity – цілісність;
  • Availability – доступність.

Конфіденційність пов’язана з доступом до даних. В організаціях постійно генеруються нові дані, між різними пристроями йде обмін текстовими повідомленнями, файлами. Тут можуть бути задіяні електронні пошти та інші варіанти комунікацій. 

Важливо, щоб доступ до певних точок був лише в осіб, які мають на це повноваження, і щоб листування ніхто не міг перехопити. Для цього впроваджуються ідентифікатори, паролі, виконується шифрування даних. 

Цілісність – це забезпечення збереження даних у початковому стані, коли вони перебувають у стадії спокою. Редагування має здійснюватися тільки уповноваженими особами. Користувачі мають бути впевнені, що передане повідомлення або файл ніхто не зможе змінити. Це досягається шляхом використання спеціальних алгоритмів хешування.

Інформаційна система має бути організована так, щоб забезпечувати доступність до даних. Деякі кібератаки спрямовані на те, щоб заблокувати доступ до ресурсів. Це має бути виключено.    

Що таке сертифікація з комп'ютерної безпеки

Стандарт ISO 27001 – це не просто документ, на який можна і потрібно орієнтуватися. На його основі видається сертифікат, який підтверджує, що система інформаційної безпеки в компанії відповідає стандартним вимогам.

Сертифікацію систем менеджменту інформаційної безпеки проводять організації, що пройшли міжнародну акредитацію. В Україні з питання отримання сертифіката можна звертатися в компанію System Management, яка працює в цій сфері вже 10 років. Завдяки такому досвіду, фахівці знають, як усувати різні ризики.

Наявність сертифіката дає різноманітні переваги фірмі:

  • підвищує ступінь довіри з боку партнерів і клієнтів;
  • покращує імідж;
  • збільшує конкурентоспроможність;
  • підвищує шанси на виграш у тендерах.

Сертифікат ІСО 27001 – це ключ до успіху на міжнародному ринку, адже без нього іноземні компанії можуть з обережністю дивитися на співпрацю. Пройти сертифікацію з комп’ютерної безпеки вигідно для організації з будь-якої сфери діяльності та різної масштабності, оскільки вона покращує стабільність роботи всередині фірми. Щоб отримати сертифікат, потрібно надіслати заявку і пройти незалежний аудит.