Skip to content

System Management

У чому полягає необхідність наявності сертифікату системи менеджменту якості ISO 9001

ISO (International Organization for Standardization) належить до найвідоміших організацій світового масштабу, які займаються створенням різних стандартів у області бізнесу та технологій. Міжнародний сертифікат якості 9001 необхідний для підприємств, охочих зміцнити своє становище на ринку, знайти нових потенційних інвесторів тощо. Впровадження стандарту нерідко виявляється найпростішим способом переконати бізнес-партнера у відповідальності організації.

Ключові положення стандарту ISO 9001

Особливістю сертифіката якості ISO 9001 є те, що його принципи застосовуються до будь-якої організації, незалежно від її виду діяльності. Наявність у підприємства стандарту свідчить про проходження компанією перевірки на відповідність встановленим умовам, а система менеджменту – вимогам ISO. Сертифікат якості нараховує небагато принципів, проте усі вони є основними, тому можуть успішно використовуватися на підприємстві.

 1.     Безперечним пріоритетом є інтереси кінцевого споживача.
 2.     Керівництво підприємства чудово орієнтується у всіх тонкощах діяльності.
 3.     Співробітники повинні активно залучатися до робочого процесу.
 4.     Компанія практикує процесний підхід.
 5.     Наявність системного управління.
 6.     Виробництво з часом зазнає модернізації.
 7.   Проводиться аналіз діяльності виробництва з метою формування найефективнішої стратегії.
 8.     Налагоджена чітка позиція у співпраці з постачальниками.

 

В цілому міжнародний сертифікат відповідності менеджменту якості передбачає побудову такої системи управління підприємством, яка орієнтується на потреби споживача.

Мета отримання стандарту ISO 9001

До головної задачі сертифіката якості відноситься організація усіх робочих процесів таким чином, щоб якомога повніше задовольнити запити покупців та партнерів. Виробництво, яке успішно отримало стандарт ISO 9001, має наступні переваги:

 •       можливість вийти на міжнародний ринок – 80-90% партнерів з Європи надають запит на наявність сертифікації, щоб впевнитися в стабільності підприємства;
 •       підвищення довіри покупців та партнерів, створення позитивного іміджу на ринку;
 •       конкурентна перевага на тендерах, у тому числі державних;
 •       удосконалення системи управляння компанією;
 •       спрощення процедури отримання дозволів чи ліцензій.

 

Міжнародна сертифікація якості iso 9001 свідчить про високу якість менеджменту та надає перевагу підприємству у розвинених країнах світу.