Skip to content

System Management

Оновлення ISO 9001:2015 - нові виклики та можливості для організацій у 2025 році

Стандарт ISO 9001, який є основним міжнародним стандартом для систем менеджменту якості, востаннє оновлювався у 2015 році. З того часу він став ключовою складовою бізнес-процесів багатьох організацій по всьому світу. Однак, як і будь-який стандарт, ISO 9001 потребує регулярного оновлення для відображення змін у світових бізнес-практиках та технологіях. У 2025 році очікується новий перегляд цього важливого документа.

Чому важливий перегляд ISO 9001

Перегляд стандартів, таких як ISO 9001, важливий з кількох причин. По-перше, він забезпечує актуальність стандарту у світлі нових технологічних і бізнес-тенденцій. По-друге, він допомагає компаніям підвищити ефективність та якість своєї роботи, адаптуючись до нових викликів і можливостей. Нарешті, оновлення стандарту сприяє збереженню довіри та впевненості клієнтів у якості продуктів та послуг.

Що можна очікувати від перегляду ISO 9001 у 2025 році

Хоча точні деталі майбутнього перегляду ще не відомі, можна припустити, що він відобразить деякі ключові тенденції:

  • Цифрова трансформація: Зростаюча роль цифрових технологій у бізнесі, ймовірно, знайде відображення у нових вимогах до систем менеджменту якості.
  • Стійкість і екологічна відповідальність: Очікується, що питання стійкості та екологічної відповідальності будуть більш інтегровані у стандарт.
  • Гнучкість і адаптивність: Новий стандарт може включати вимоги, які дозволять організаціям бути більш адаптивними до швидких змін у ринковому середовищі.
  • Залучення стейкхолдерів: Можливо, буде більше уваги приділено взаємодії з зацікавленими сторонами та забезпеченню відповідності їхнім очікуванням.

Як готуватися до нового перегляду

Для організацій, які вже сертифіковані за ISO 9001, важливо слідкувати за анонсами від Міжнародної організації зі стандартизації та готуватися до впровадження змін. Рекомендується:

  • Слідкувати за оновленнями від ISO та професійних організацій.
  • Проводити внутрішні аудити та оцінки, щоб визначити потенційні сфери для удосконалення.
  • Планувати навчання та розвиток персоналу з урахуванням майбутніх змін.

 

Перегляд ISO 9001 у 2025 році є важливою подією для всіх організацій, що прагнуть підтримувати високу якість своєї продукції та послуг. Він пропонує можливість для оновлення та модернізації систем менеджменту якості, відповідно до сучасних бізнес-вимог і технологічних тенденцій. Підготовка до цього перегляду повинна стати пріоритетом для компаній, які прагнуть зберегти конкурентоспроможність та вдосконалювати свої процеси.

З огляду на важливість майбутнього перегляду ISO 9001:2015, компанія ‘System Management’ активно пропонує свої послуги для допомоги організаціям у процесі сертифікації. Ми розуміємо, що адаптація до нових стандартів може бути складним завданням, тому наша команда професіоналів готова надати повний спектр консультаційних та підтримуючих послуг. Від детального аналізу поточної системи менеджменту якості вашої організації до підготовки та проведення необхідних аудитів – ми піклуємося про все. Звертайтеся до ‘System Management’ за експертною допомогою та підтримкою у відповідності до останніх стандартів ISO, щоб ваша компанія виходила на передові позиції у своїй галузі. Дізнайтеся більше про наші послуги на сайті isocert.org.ua/iso-9001.