Skip to content

System Management

Хто видає сертифікат ISO 9001

Офіційно міжнародні стандарти розробляє однойменна організація зі стандартизації, що відома як ISO. Проте вона не видає ці документи, тому потрібно звертатися в інші компанії, які мають на це право. Мова йде про спеціальні зовнішні органи, що спеціалізуються на сертифікації. Тож необхідно вивчати сучасний ринок та обов’язково дивитися на ліцензії, оскільки є велика кількість шахраїв. 

Слід впевнитися, що система якості iso 9001 точно зареєструвала ваш бізнес. Все це вплине на розвиток, лояльність клієнтів, партнерів і безпосередньо інвесторів.

Головні особливості

Видається документація органам з сертифікації виключно після того, як фірма вдало пройде спеціальний аудит. Без нього недостатньо лише надати заявку та інформацію про організацію. Зазвичай займається моніторингом спеціальна комісія, тож варто серйозно ставитися до цього аспекту. 

Важливо, щоб орган, куди ви плануєте звернутися був акредитованим та мав оригінальну, актуальну ліцензію. Тоді міжнародний стандарт iso 9001 2015 буде визнаний цільовою аудиторією, й товари можна буде реалізовувати. 

Під час вибору рекомендується звертати увагу на:

  • офіційну роботу;
  • якість надання інспекційних послуг;
  • вартість та швидкість проходження процедури;
  • міжнародний рівень. 

 

Коли бізнес відповідає не тільки державним, а і європейським, американським стандартам – це набагато краще. Таким чином, організація підкреслює свій професіоналізм та вказує на те, що вона готова брати на себе відповідальність й надавати дійсно якісний інформаційний або фізичний продукт.

Чи потрібно обов’язково отримувати сертифікат

Наразі ні. Це добровільне рішення, проте більшість брендів наразі намагається отримати такий офіційний документ, щоб збільшити прибуток, популярність, закріпити авторитет та популярність.

Перед тим, як замовити послуги, не буде зайвим дізнатися про середні оцінки та відгуки. Також слід впевнитися в тому, що там працюють акредитовані спеціалісти. Тож досвід, можливості та знання повинні бути на першому місці. 

Зазвичай отримання iso 9001 не займає багато часу. Головне – вдало й з першого разу пройти аудит. Необхідно доказати, що ваша фірма вдосталь піклується про конфіденційність інформації клієнтів, якісно захищає сайт від кібератак, регулярно оновлює систему, політику та перевіряє сторінки на віруси, випадки викрадення акаунтів або платіжних даних.