Skip to content

System Management

Як отримати сертифікат ISO 27001

Сертифікація – це процес, коли незалежна структура підтверджує відповідність якихось об’єктів встановленим вимогам. Якщо об’єктом обирають систему інформаційної безпеки, компанія в підсумку повинна отримати сертифікат iso 27001. Розглянемо, що він являє собою, і як отримати цей документ. 

Сертифікат ISO 27001 – що це

Сертифікат – це офіційний документ про відповідність чогось стандарту, що видається компетентною організацією. Коли йдеться про ISO 27001, мається на увазі стандарт, розроблений двома міжнародними організаціями, що стосується системи інформаційної безпеки.

Він з’явився 2005 року після того, як у світі почала зростати загроза кібератак. Це зробило дані, якими оперують компанії, дуже вразливими. Кожна фірма по-своєму організовувала захист, щоб убезпечити власну діяльність.

Найкращий досвід було зібрано та проаналізовано, використано розробки фахівців Великої Британії, які велися ще з 1992 року. У підсумку міжнародна організація стандартизації ISO видала документ під номером 27001, у якому описано вимоги, що висуваються до системи управління інформаційною безпекою.

Фактично, це керівництво до діяльності, завдяки якому дані компанії будь-якого масштабу і сфери діяльності будуть надійно захищені. Стандарт ISO 27001 не є обов’язковим до виконання, але все ж багато хто вважає, що сертифікація за ним потрібна.  

Кому потрібен сертифікат ISO 27001

Інформаційна безпека iso 27001 – це орієнтир для сучасних організацій, тому що практично всі операції ведуться в комп’ютерному просторі. Страшно уявити, що буде, якщо хакери зламають систему, яких збитків може зазнати компанія. І навіть якщо вони не виразяться в грошовій формі, то можуть сильно нашкодити репутації.

Тому отримання сертифіката ISO 27001 – це вкладення у власне спокійне сьогодення і майбутнє. Завдяки наявності такого документа:

 • легше знаходити партнерів і укладати з ними договірні угоди;
 • підвищується ступінь довіри клієнтів, а отже, зростає їхня кількість;
 • компанія стає конкурентоспроможною, що збільшує шанси на виграш у тендерах;
 • можна сміливо виходити на міжнародний ринок.

Отримання сертифіката – платна послуга, але це виправдано її ефективністю. Адже після проведеного аудиту та коригування системи інформаційної безпеки, не потрібно буде витрачати кошти на захист, який міг і не принести бажаних результатів.

Процес отримання сертифіката

Видачу сертифікатів здійснюють організації, які мають відповідну міжнародну акредитацію. Сертифікація проводиться покроково.

 1. Компанія, яка бажає отримати сертифікат ISO 27001, звертається із заявкою в письмовому вигляді.
 2. Укладається договір на виконання послуги.
 3. Експерт із сертифікації формує список документів, які необхідно перевірити.
 4. Надання необхідних документів та їх перевірка.
 5. Виїзд аудиторів безпосередньо в офіс компанії і знайомство з тим, як працює корпоративна мережа, де зберігаються і як захищені дані.
 6. Проведення аналізу результативності діючої системи.
 7. Складання звіту про аудит із пропозиціями щодо коректури системи, якщо вона в чомусь не відповідає стандарту.

 

Коли всі зауваження узгоджені та усунені, видається сертифікат, який має міжнародне визнання. Щоб здійснити сертифікацію iso 27001 в Україні, можна звернутися до досвідчених фахівців компанії System Management. Це організація, що активно розвивається і працює також в інших державах – Німеччині, Естонії, Казахстані та Грузії. Сертифікаційні послуги виконуються вже впродовж 10 років, за бажання клієнта проводиться навчання у власній онлайн академії.